Navigácia

 • Lyžiarsky výcvik 7. ročník

  Tento rok siedmaci absolvovali pod vedením naších "Telocvikárov" lyžiarsky výcvik v Nízkych Tatrách, konkrétnejšie v lyžiarskom stredisku Ski Tále. Po dlhšom čase sa žiaci mohli tešiť aj na spoločné ubytovacie a stravovacie služby. Lyžiarsky výcvik tak nebol len o lyžovaní, ale aj o nových kamarátstvach a dobrodružstvách. Viac vo fotogalérii: Fotogaléria

 • Škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov - INEKO

  Viac informácií o našej škole a jej umiestnení v rebríčku za Banskobystrický kraj sa dozviete nižšie, kliknutím na link.

 • Matematický klokan

  Milí rodičia,

  27.marca prebehne na Slovensku už 25. ročník najväčšej žiackej súťaže na svete Matematický klokan. Dovoľte Vášmu dieťaťu byť spolu s miliónmi žiakov z celého sveta pri tom. Do 17. februára máte možnosť dieťa prihlásiť.

  1.stupeň - triedny učiteľ, 2.stupeň – učiteľ matematiky

 • 9. 1. 2023

  Rozhodnutie o výške príspevku na ŠKD

 • Vianočné priania od našich žiakov

 • Vianočná nálada v nás...

  Návšteva vianočných trhov.

  Koľko lásky sa zmestí do karbice od topánok.

  Vianoce v Spievankove

  Vianočné besiedky.

 • Čo priniesol mesiac december...

   Rekapitulujeme, čo všetko sme zažili na prvom stupni a v ŠKD :).

  Farebný týždeň a dni plné vitamínov      VŠETKOVEDKO          Deň otvorených dverí    Korčuliarsky výcvik

 • Vianočná atmosféra na vyučovaní

  INF

  Počas hodím informatiky žiaci vytvorili pekné prezentácie, a tým pomohli dotvoriť vianočnú atmosféru v škole.

  Vianočné jedlá .ppsx                                        Vianoce_na_Slovensku.ppsx                   Vianoce všeobecne .ppsx

  Vianočné stolovanie.ppsx                                 Vianoce v rôznych krajinách .ppsx          Vianoce všeobecne .ppsx

  Vianočné rozprávky .ppsx                                 Vianoce u nás doma .ppsx                      Pranostiky.ppsx

   

  SJL

  Inšpirovaní príbehom z knihy Strom prianí od Katherine Applegate sme sa rozhodli mať na 2. stupni vlastný strom, ktorý by, rovnako ako dub červený z našej obľúbenej knihy, citlivo a trpezlivo počúval naše želania. Vyskúšali sme si básnické formy cinquain a haiku, vystrihli papierové čipky. Veríme, že želania, o ktorých sa náš strom prianí dozvedel, doletia na nežných vločkách až k Vám. Prečítať si ich môžete kliknutím: TU

   

  Milí rodičia, učitelia a spolužiaci, prajeme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov a v novom roku splnenie Vašich najväčších túžob a prianí.

   

 • Nenechajme ich zamrznúť

  V dňoch  1.12. až 6.12. sa na druhom stupni našej základnej školy uskutočnila zbierka na pomoc ľuďom bez domova pod názvom Nenechajme ich zamrznúť. Zbierku organizoval náš školský parlament pod vedením pani učiteľky Tonhajzerovej. 

  Žiaci na druhom stupni priniesli zimné oblečenie  a obuv pre ľudí v núdzi. Niektoré triedy na druhom stupni  pripravili pre ľudí bez domova vianočné balíčky s prekvapením, ktoré obsahovali niečo sladké, slané a voňavé. Do tejto aktivity sa zapojili pod vedením triednych učiteľov triedy: 5.C, 7.A, 7.C, 7.D, 8.B a 9.A.

  Ďakujeme všetkým deťom aj rodičom, ktorí prispeli do zbierky a pomohli nám spríjemniť Vianoce týmto ľuďom dobrým skutkom.

 • Dejepisná exkurzia

  Žiaci 7.C a 7.D sa zúčastnili dejepisnej exkurzie do SSM Matejovho domu. V sprievode lektorky spoznávali najstaršie dejiny nášho mesta, predstavili si zakladajúcu listinu Banskej Bystrice vydanú Belom IV. z roku 1255, na trojrozmernom modeli sledovali vývoj mestského opevnenia, nazreli do mestskej pokladnice, zoznámili sa s povinnosťami mestského kata, či prácou a výrobkami najznámejších banskobystrických remeselníkov. 

 • Mikuláš v našej škole

  Mikuláš v našej škole nielen obdarovával, ale aj zbieral darčeky

   

      6. december školského roka 2022/2023 - žiaci základnej školy Radvanská 1 opäť nezostali nič dlžní svojej povesti.

    Každý rok sa naši majitelia dobrého srdca snažia pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Obdarovali sme už deti na detskej onkológii, deti zo sociálne slabých rodín, nezabúdame ani na našich starkých v domovoch dôchodcov a tentoraz si našu pozornosť zaslúžili ľudia bez domova.

      Do zbierky zimného oblečenia a obuvi na pomoc ľuďom v núdzi sa zapojili všetky triedy druhého stupňa. V spolupráci s rodičmi, s podporou triednych i netriednych učiteľov a samotného vedenia školy sa podarilo vyzbierať chvályhodné množstvo dámskeho, pánskeho i detského oblečenia a topánok. Každému, kto svojím málom do zbierky prispel, prajeme, aby ho dobrý pocit hrial tak príjemne, ako ľudí bez domova zahrejú jeho dary.

       Ďakujeme.

 • Školský turnaj v stolnom tenise žiakov 2. stupňa

  V mesiaci november prebiehal na našej škole turnaj v stolnom tenise žiakov 2. stupňa. Najskôr sa v rámci TSV uskutočnili triedne turnaje. Následne najlepší dvaja alebo traja z triedy postúpili do celoškolského turnaja. V turnaji sa odohrali pekné výmeny, častokrát aj vyrovnané súboje. Napokon sa vyraďovacím spôsobom dostali do semifinále štyria najlepší žiaci. Medzi nimi sa rozhodlo o víťazovi turnaja, ktorým sa presvedčivo stal Nikolas Sliacky zo 6.B triedy.

  Celkové poradie:

  1. miesto: Nikolas Sliacky 6.B

  2. miesto: Boris Valuh 7.A

  3. miesto: Oliver Noga 5.B

  4. miesto: Tadeáš Auxt 8.A

 • Zbierka na pomoc ľuďom bez domova

  Milí rodičia, 

  v dňoch 01. až 06. 12. sa na druhom stupni našej školy uskutoční zbierka na pomoc ľuďom bez domova. Budeme radi, ak sa prostredníctvom Vašich ratolestí pridáte k nám a spoločne zabezpečíme pre ľudí v núdzi teplé oblečenie a obuv. 

  Aby bola pomoc účinná, ako prvé si, prosím, predstavme človeka na ulici v aktuálnom počasí a oblečme ho do podmienok, ktoré v tomto prostredí vládnu. Dodržme, prosím tieto pravidlá:

   

  • Zbierame iba dámske, pánske a detské oblečenie a obuv na zimu.
  • Dôležité je, aby šlo skutočne o teplé veci, ktoré sa ešte dajú nosiť. 
  • Veci i topánky musia byť čisté a nepotrhané. 
  • Pánske a dámske košele, kostýmy, kabáty, obleky či spoločenské šaty sú síce kvalitné a pekné kusy oblečenia, no ľudia žijúci na ulici ich nevyužijú. Určite ich do zbierky neposielajte. 
  • Ak sa rozhodnete pomôcť, pošlite po svojom dieťati max. jeden kus oblečenia, resp. jeden pár obuvi, rukavíc, ponožiek...

  Ľudia na ulici v zime potrebujú najmä: hrubé ponožky, čiapky, šály, rukavice, nepremokavé odolné topánky, nohavice alebo tepláky, teplé pančuchové nohavice (dámske, detské), mužské spodné nohavice, tričká s dlhým rukávom, mikiny, hrubé svetre, nepremokavé teplé bundy. ​

   

  Vopred Vám ďakujeme za pomoc.

 • Deň otvorených dverí

 • Vyhodnotenie zberu papiera

  Najlepšie kolektívy:

  5.C    735,5  Kg

  1.A    622     Kg

  3.D    573,5  Kg

  Kliknutím na nasledujúci súbor si môžete pozrieť ako prispeli do zberu papiera aj jednotlivci:

   Vyhodnotenie zberu v mesiaci október 2022.xls

 • Hlasujte za školu

  O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha  môžete aj tento rok vybojovať pre deti. Hlasujte každý deň za vašu základnú školu. Aj vy totiž svojim hlasom rozhodnete, v ktorých školách sa deti rozhýbu pod vedením olympijského víťaza Mateja Tótha.

  Kliknutím na nasledujúci odkaz môžete hlasovať.

 • 24. 10. 2022

  Aktualizovali sme modul Kontakty

 • Súťaž v zbere papiera

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Radvanská 1, Banská Bystrica
  Radvanská 1, Banská Bystrica, 974 05
 • Základná škola: 048/4161927
  Materská škola: 048/289 9177
  Školská jedáleň: 048/4162054
  Správca počítačovej siete: 048/3218155
  Zodpovedná osoba GDPR: 0948481668

Fotogaléria