Navigácia

 • Olympijsky festival detí mesta Banská Bystrica

  23. 5. 2023

  Na tohtoročnom OFDM naši žiaci podali parádne výkony a podarili sa im skvelé výsledky:

  Futbalisti skončili tretí, basketbalistky obsadili krásne 2.miesto a turnaj vo vybíjanej naše žiačky ovládli a skončili  prví.

  V atletike sa tradične darilo Saške Greguškovej, ktorá vyhrala beh na 60m a Ninka Hejčíková nemala konkurenciu v skoku do diaľky, ktorý vyhrala. Obe dievčatá spolu s Jakubom Lichým a Tomášom Krnáčom ušli konkurencii aj v štafete na 4x250m, ktorú vyhrali so sedemsekundovým náskokom.

 • Technická súťaž

  V rámci 11. ročníka Technickej súťaže žiakov ZŠ, sa bžiaci našej školy, Dominik Boor 8.C, Max Kovalčîk 8.A, Šimon Cimerman 8.B., umiestnili na 1. mieste. Podporiť nás prišli aj žiaci z robotického krúžku našej školy. V rámci súťaže uverejnenej v klubovom časopise získal za správne odpovede vecnú cenu a diplom žiak Filip Duda zo 6.D triedy.

 • Zber papiera

  V dňoch od 9. mája do 17. mája 2023  sa uskutoční na našej škole zber papiera. Papier sa bude zbierať v dňoch školského vyučovania v čase od 7.00 do 16.00 hodiny. Balíky sa budú preberať pred hlavným vchodom a ukladať do kontajnerov.

            

  Veríme, že sa všetci do zberu zapojíte.

  Tri najlepšie kolektívy budú odmenené!

  Žiaci triedy, ktorá nazbiera najviac kg papiera v októbrovom a májovom zbere, na konci šk. r. dostanú zelené tričká s logom školy.

  Odmeny čakajú aj najlepších jednotlivcov!

  125 kg papiera = jeden strom

 • Vybíjaná - krajské kolo (Poltár)

  3. 5. 2023

  Naše dievčatá obsadili krásne tretie miesto v krajskom kole vo vybíjanej žiačok, ktoré sa uskutočnilo 3.5.2023 v Poltári.

 • Folklórne predstavenie "Svadba 1.diel"

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Folklórne predstavenie "Svadba 1.diel".

  Ďakujeme za príležitosť si zaspievať so žiakmi 4., 6. a 8. ročníka počas folklórneho predstavenia "Anička a Janíčko" pre 1. aj 2. stupeň, spojeného s ochutnávkou tradičných jedál. Všetkým žiakom, učiteľom a rodičom zapojeným do prípravy so srdca ďakujeme.

 • Začiatok novej chodeckej sezóny

  Chodci z našej základnej školy Radvanská 1 úspešne reprezentovali nielen našu školu, aje aj naše mesto a naše Slovensko. Pretekali na Medzinárodných pretekoch v Dudinciach, v Banskej Bystrici, v Bekescabe v Maďarsku. V apríli bolo aj 4.kolo Žiackej chodeckej ligy, kde naša škola v bodovacej súťaži vyhrala. 

  Medzi najúspešnejších pretekárov na medzinárodných pretekoch patria Michal Benčík, Matúš  Kučera , Linda Bartková, Simonka Holecová, Lea Mláková. Dominika Pernická, Lukáš Kara . 

  V Žiackej chodeckej lige bolo na stupňoch víťazov veľa chodcov z našej školy. (viď fotogaléria) 

  Všetkým pretekárom gratulujeme.  

 • Týždeň ľudových tradícií

  Výstava ľudových predmetov

  Týždeň ľudových tradícii je ako stvorený na návštevu expozície ľudových predmetov.

  Tradičné ľudové odevy, keramiku, výšivky, ručne tkané obrusy, koberec či uterák z roku 1944 môžu žiaci prvého a druhého stupňa, ale i naši škôlkari, vidieť počas nasledujúcich dní v priestoroch knižnice našej školy.

  Výstavou historických predmetov si chceme pripomenúť generáciu starých a prastarých rodičov a upriamiť pozornosť na dedičstvo, ktoré nám svojou pracovitosťou a múdrosťou zanechali.

  Za zapožičanie vystavených predmetov ďakujeme rodičom žiakov i pani učiteľkám.

 • Sládkovičova Radvaň - krajské kolo súťaže v umeleckom prednese

  Sládkovičova Radvaň - krajská prehliadka v umeleckom prednese I.- V. kategórie a súťaž recitačných kolektívov a divadiel poézie s postupom na 69. Hviezdoslavov Kubín.

  Adam Snopko zo 6.C, získal 1. miesto v II. kategórii poézie a POSTUP na celoslovenské kolo

  Paulína Šimčíková z 2.B,  získala 2. miesto v I. kategórii prózy s návrhom na postup na celoslovenské kolo

  BLAHOŽELÁME, SME NA VÁS NESMIERNE HRDÍ!

 • Týždeň ľudových tradícií

  Prvý májový týžden žila naša škola folklórom a tradíciami.Všetkým krásnym dievčatám sme postavili máj v sprievode krúžkov Radvancek a Spievankovo.Privitali sme medzi nami folklórny súbor Prvosienka, majstrov rezbárov, cukrárov a včelárov. Žiaci druhého stupňa nám ukázali, ako prebieha tradičná dedinská svadba a pripravili nám tradičné slovenské dobroty. Krásny a zaujímavý týždeň sme zavŕšili spoločným fotením v krojoch z rôznych regiónov Slovenska.

 • MCdonald's Cup 2023

  Naši žiaci a žiačky v kategórii U10 sa zúčastnili MCdonald's cup, kde obsadili vo svojej skupine 2.miesto.

 • Detská futbalová liga - 3. miesto

  Srdečne gratulujem našim chlapcomi U 10, ktorí si vybojovali krásne 3.miesto v 1.ročníku Detskej futbalovej ligy.

 • 2. 5. 2023

  Aktualizovali sme modul Zápis MŠ

 • Odznak všestrannosti - krajské kolo

  Súťaž pozostávala z čo najrýchlejšieho zdolania prekážkovej dráhy formou spoločnej zmiešanej štafety - 4 dievčatá a 4 chlapci. Túto dráhu sme zdolali v prvom kole ako 4. najrýchlejší, čo nám zaručilo postup do druhého kola. V druhom kole sme dokonca vylepšili náš čas a skončili sme tretí, čo však  v súčte obidvoch kôl stačilo napokon na konečné 4. miesto. Z Banskobystrických škôl sme však boli najlepší.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Futbal - dievčatá OK

  20. 4. 2023

  V okresnom kole naše "baby" vyhrali okresné kolo a postúpili do krajského kola.

 • Máme upratané

  Ďakujeme všetkým za výborné nasadenie v rámci akcie Veľké jarné upratovanie. Od škôlkárov až po deviatakov, pani učiteľky i páni učitelia, pán školník, skrátka každý priložil ruku k dielu. Pohrabali sme napadané lístie, vyzbierali sme odpadky a hneď máme krajšie prostredie v areáli i v blízkosti našej školy. Ak si chcete pozrieť viac záberov ako sa nám darilo, nájdete ich tu.  

 • Radvanská kvapka krvi - poďakovanie

  Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí prišli na Radvanskú kvapku krvi. Spojili sme sa v dobrom úmysle a to je hlavné. Ďakujeme odberovému tímu z Národnej transfúznej stanice za skvelú prácu a láskavý prístup. Veľká vďaka aj našim pani kuchárkam za výborný koláč. Tak zase o rok, priatelia.

 • Zážitkové učenie v Ekocentre Malá líška

  Pri príležitosti blížiaceho sa Dňa Zeme navštívili v dňoch 12. a 13. apríla žiaci 7.C a 7.D triedy Ekocentrum Malá líška, kde mali možnosť vzhliadnuť dokument: "Po nás potopa". Sprievodcom filmu je mladá tínedžerka, ktorú neznesiteľné letné horúčavy donútili prostredníctvom počítačovej aplikácie hľadať príčiny meniacej sa klímy na Slovensku - pribúdajúce extrémy, topiace sa ľadové jaskyne, ubúdajúce zásoby vody, znižovanie úrody.  Prostredníctvom filmu si mali možnosť aj naši žiaci uvedomiť, že táto téma sa týka každého z nás a každý z nás môže niečo pre záchranu planéty urobiť. Prakticky si to mohli žiaci vyskúšať pri hre, kde rýchlo pochopili, že pokiaľ sa nespoja a nebudú spoločnými silami planétu chrániť, čaká celé ľudstvo osud dinosaurov.

 • Veľké jarné upratovanie

  V týždni od 17.4 do 21.4. všetci žiaci, od najmenších až po najväčších, priložia ruku k dielu a spoločnými silami poupratujeme okolie i areál našej školy. Čaká nás veľké jarné upratovanie v rámci akciie organizovanej mestom Banská Bystrica - Za krajšie mesto. Prajeme si najmä veľa chuti do práce a pekné počasie. 

 • Zbierka pre útulok "Tuláčik Brezno"

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Radvanská 1, Banská Bystrica
  Radvanská 1, Banská Bystrica, 974 05
 • Základná škola: 048/4161927
  Materská škola: 048/289 9177
  Školská jedáleň: 048/4162054
  Správca počítačovej siete: 048/3218155
  Zodpovedná osoba GDPR: 0948481668

Fotogaléria